Korupcijos prevencija

Spausdinti

 

Lietuvos saugios laivybos administracija, vykdydama korupcijos prevenciją, prašo visuomenės pagalbos


Prašome informaciją apie pažeidimus ir neteisėtus Lietuvos saugios laivybos administracijos darbuotojų veiksmus pranešti elektroniniu paštu antikorupcija@msa.lt arba nemokama pasitikėjimo telefono linija 8 687 45533

Anonimiškumas garantuojamas. Pranešdami informaciją apie galimą pažeidimą, nurodykite kuo tikslesnę pažeidimo (veiksmo) vietą, pažeidimo (veiksmo) laiką bei turimą informaciją apie pažeidėją (vardas, pavardė). Taip pat trumpai apibūdinkite pažeidimo pobūdį. Būtų malonu, jeigu nurodytumėte savo kontaktinę informaciją, ir ar galima su Jumis susisiekti.

 

Kviečiame teikti pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių el. paštu antikorupcija@msa.lt arba klausimų skiltyje.

 


„Pranešk STT“

Pranešimai apie korupciją gali būti teikiami ir naudojant mobiliąją programėlę „Pranešk STT“. Programėlės pagalba galima tiesiog mobiliuoju telefonu perduoti informaciją apie kyšio reikalavimą, kyšio siūlymą, piktnaudžiavimą tarnyba ar kitą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, nufotografuoti ir prisegti tai, kas užfiksuota, o prireikus, navigacijos pagalba nukeliauti iki artimiausio STT padalinio. Vidaus saugumo fondo lėšomis finansuota mobilioji programėlė skirta „android“ ir „iOS“ operacines sistemas turintiems išmaniesiems telefonams. Specialiųjų tyrimų tarnybai apie pažeidimus galima pranešti ir telefonu (8 5) 266 3333 bei elektroniniu paštu pranesk@stt.lt. 

Dėkojame už bendradarbiavimą!

 

PRIMENAME: Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

 

Lietuvos Respublikoje korupcijos prevenciją vykdančios įstaigos

 

  • kitos valstybės ir savivaldybių bei nevalstybinės įstaigos.

 

Teisės aktai, reglamentuojantys kovą su korupcija ir korupcijos prevenciją

 

 

Aktualūs Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus įsakymai


 

 

 

Kovos su korupcija programos ir jų vykdymas

 

 

Teisės aktų ar jų projektų antikorupcinis vertinimas


Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus 2016 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. V-104 struktūrinių padalinių vadovams pavesta užtikrinti, kad struktūriniame padalinyje rengiamų norminių teisės aktų projektai būtų įvertinti, siekiant nustatyti jais numatomo teisinio reguliavimo trūkumus, dėl kurių gali susidaryti sąlygos korupcijai pasireikšti, vadovaujantis Teisės aktų antikorupcinio vertinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 243 ,,Dėl Teisės aktų antikorupcinio vertinimo taisyklių patvirtinimo“ ir nustatyta, kad teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą atlieka teisės akto projekto vertintojas, kurį paskiria struktūrinio padalinio vadovas. 


Antikorupcinio vertinimo pažymas galite rasti čia.


Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikti Lietuvos saugios laivybos administracijos veiklos sričių teisės aktų antikorupciniai vertinimai:

 

 

Korupcijos rizikos analizė


Korupcijos prevencijos įstatymo 6 straipsnyje numatyta, kad valstybės ar savivaldybės įstaigos veiklos srityse, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, gali būti atliekama korupcijos rizikos analizė.

Korupcijos rizikos analizę Vyriausybės nustatyta tvarka atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba, kuri nustatydama korupcijos rizikos analizės atlikimo būtinumą valstybės ar savivaldybės įstaigos veiklos srityse, įvertina, ar valstybės ar savivaldybės įstaigos veikla atitinka vieną arba kelis iš šių kriterijų:

1) yra buvę bandymų, pažeidžiant teisės aktų nustatytą tvarką, paveikti valstybės ar savivaldybės įstaigos darbuotojus ar jų priimamus sprendimus;

2) išaiškinta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų kitose panašias funkcijas atliekančiose valstybės ar savivaldybių įstaigose;

3) tobulintina valstybės ar savivaldybės įstaigos veiklos priežiūros sistema;

4) priimami sprendimai yra susiję su materialine ar kitokia interesanto nauda;

5) nustatyti galiojančios tvarkos normų pažeidimai (pavyzdžiui, skirstant biudžeto lėšas, teikiant užsakymus bei priimant kitus sprendimus);

6) valstybės ar savivaldybės įstaiga yra savarankiškas biudžetinių asignavimų valdytojas;

7) Valstybės kontrolė, Seimo kontrolieriai arba kitos kontrolės ar priežiūros institucijos nustatė šios valstybės ar savivaldybės įstaigos veiklos pažeidimų;

8) gauta kitos informacijos apie valstybės ar savivaldybės įstaigos veikloje egzistuojančias korupcijos apraiškas (kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos informacija, gyventojų skundai ir pareiškimai, visuomenės informavimo priemonių pateikiama bei kita informacija).


Detali informacija apie Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamą korupcijos rizikos analizę

 

Korupcijos pasireiškimo tikimybė


2015 m. išvada

2016 m. išvada


Asmenys, atsakingi už korupcijos prevenciją Lietuvos saugios laivybos administracijoje

 

Teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Daukšaitė, tel. (8-46) 469-607, el.p. ilona.dauksaite@msa.lt.

 

Pareigybių, į kurias prieš skiriant asmenį numatyta pateikti rašytinį prašymą STT pagal KPĮ 9 straipsnį, sąrašas >>

 

Šią tinklalapio dalį prižiūri Ilona Daukšaitė,

Teisės ir personalo skyrius, tel. (+370 46) 469 690

Informaciją atnaujino: , Informacinių technologijų skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-12-14 10:39
 

Korupcijos prevencijos linija 8 687 45533

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė8541173
Šiandien223
Dabar naršo9
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema