Laivyba

Spausdinti

Plaukiojimo rajonai 

 

 Visi laivai yra suprojektuoti ir pastatyti taip, kad atitiktų stabilumo, plūdrumo ir kitus esminius reikalavimus pagal laivų projektavimo kategorijas (A, B, C ir D):

A. Okeaninis laivas – laivas, suprojektuotas ilgoms kelionėms, kurių metu vėjo stiprumas gali būti daugiau kaip 8 balai (pagal Beauforto skalę), o kontrolinis bangų aukštis – 4 m ir daugiau, išskyrus anomalias sąlygas, taip pat daugiausia nepriklausomi nuo išorinių sąlygų laivai.

B. Atviros jūros laivas – laivas, skirtas kelionėms atviroje jūroje, kuriam gali būti taikomi tokie apribojimai: vėjo stiprumas – ne didesnis kaip 8 balai ir ne aukštesnės kaip 4 m bangos.

C. Pakrantės laivas – laivas, skirtas kelionėms pakrantės vandenyse, didelėse įlankose, žiotyse, ežeruose ir upėse, kuriam gali būti taikomi tokie apribojimai: vėjo stiprumas – ne didesnis kaip 6 balai ir ne aukštesnės kaip 2 m bangos.

D. Uždarų vandenų laivas – laivas, suprojektuotas kelionėms uždaruose pakrančių vandenyse, mažose įlankose, mažuose ežeruose, upėse ir kanaluose, kur vėjo stiprumas gali būti iki 4 balų (imtinai), o kontrolinis bangų aukštis – iki 0,3 m (imtinai), kartais pakylantis iki 0,5 m, kai šias bangas sukelia, pavyzdžiui, pro šalį praplaukiantys laivai.

 

Laivams atlikus techninę apžiūrą, atsižvelgiant į jų projektavimo kategoriją bei komplektavimą radijo navigacine, priešgaisrine, gelbėjimosi įranga ir kt., suteikiama teisė plaukioti atitinkamuose plaukiojimo rajonuose:

  • Vidaus vandenų plaukiojimo rajone - upėse, ežeruose ir Kuršių mariose iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos ribų.
  • Pakrančių plaukiojimo rajone - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje ir 12 jūrmylių nuo kranto pločio jūros vandenų juostoje.
  • Jūrinio   plaukiojimo rajone - plaukiojimo rajone, prasidedančiame už pakrančių plaukiojimo rajono ribų.

 

Laivo plaukiojimo rajonas nurodomas techninės apžiūros akte.

 

Europos vidaus vandenų kelių laivybos taisyklės>> 

Aplinkosaugos sąlygos plaukiojimui>>

Vandens telkiniai, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis leidžiamas>>

Vandens telkiniai, kuriuose plaukiojimas tam tikromis plaukiojimo priemonėmis draudžiamas ar ribojamas>>

 

Reikalavimai laivavedžiams

 

Eksploatuojant laivą jame turi būti:

a) vidaus vandenų transporto priemonės registracijos liudijimas;

b) vidaus vandenų transporto priemonės pakabinamojo variklio registracijos liudijimas;

c) pramoginio ar asmeninio laivo techninės apžiūros aktas;

d) laivavedžio kvalifikacijos liudijimas.

 

Mažųjų plaukiojimo priemonių, kurių variklio galingumas ne didesnis kaip 7,4 kw (10 AG) ir kurios plaukioja Lietuvos Respublikos vidaus vandenyse, išskyrus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją, laivavedžiams motorinio pramoginio laivo kvalifikacijos liudijimas neprivalomas.

 

Laivavedžių kompetencijos:

1. valdyti motorinius pramoginius laivus be variklio galios apribojimų Lietuvos Respublikos vidaus vandenyse, išskyrus vidaus vandenų telkinius, kuriuose įrengti vidaus vandenų keliai (Minimalus amžius, kai leidžiama įgyti teisę valdyti motorinius pramoginius laivus ir išduoti kvalifikacijos dokumentus nuo 16 metų)

2. valdyti motorinius pramoginius laivus be variklio galios apribojimų Lietuvos Respublikos vidaus vandenyse, vidaus vandenų keliuose ir teritorinės jūros ribose (Minimalus amžius, kai leidžiama įgyti teisę valdyti motorinius pramoginius laivus ir išduoti kvalifikacijos dokumentus nuo 18 metų);

3. valdyti motorinius pramoginius laivus be variklio galios apribojimų vidaus ir jūrų vandenyse (Minimalus amžius, kai leidžiama įgyti teisę valdyti motorinius pramoginius laivus ir išduoti kvalifikacijos dokumentus nuo 18 metų).

 

Laivavedžių diplomavimas>>

Mokymo įstaigų, rengiančių motorinių pramoginių laivų laivavedžius sąrašas>>

 

Išplaukimas į pasienio ruožo vandenis


Laivų ir kitų plaukiojimo priemonių kapitonai (škiperiai) ir laivavedžiai apie ketinimą išplaukti į teritorinę jūrą, Kuršių marias, kitus vidaus vandenis, kuriuose vykdoma pasienio kontrolė, praplaukti pasienio ruožus, privalo ryšio priemonėmis pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Pasienio teisinį režimą Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje, Kuršių marių ir kituose pasienio ruožo teritorijoje esančiuose vidaus vandenyse reglamentuoja Pasienio teisinio režimo taisyklės.

Išplaukti žvejoti ar pramogauti į Kuršių marias, kitus pasienio ruožo vidaus vandenis be Valstybės sienos apsaugos tarnybos išduotų vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų draudžiama.

Vienkartinių terminuotų vykimo į pasienio juostą leidimų bei vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų išdavimo tvarkos taisyklės nustato prašymų išduoti vienkartinių terminuotų vykimo į pasienio juostą leidimų bei vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų pateikimo, nagrinėjimo, leidimų išdavimo tvarką reglamentuoja Vienkartinių terminuotų vykimo į pasienio juostą leidimų bei vienkartinių terminuotų buvimo pasienio ruožo vidaus vandenyse leidimų išdavimo tvarkos taisyklės.

 

 Valstybės sienos apsaugos tarnybos Teritoriniai padaliniai>>

 

Išplaukimas į Baltijos jūros priekrantės vandenis


Laivavedys (laivo savininkas, valdytojas), norintis išplaukti į jūrą (pakrančių vandenis), privalo įforminti išplauką. Tai atlieka VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto priežiūros tarnyba, J.Janonio g. 24, Klaipėda, 215 kab., tel. (846) 499 641.

Visi motoriniai laivai, turintys galiojantį techninės apžiūros aktą (A, B, C projektavimo kategorijos) ir išplaukiantys į Baltijos jūros priekrantės vandenis, turi būti valdomi kvalifikuoto asmens, turinčio reikiamą diplomą arba kvalifikacijos liudijimą.

 

Valčių nuleidimas į Baltijos jūros priekrantės vandenis


Laivų savininkai, norėdami išplaukti į Baltijos jūros priekrantės vandenis, laivus bei valtis gali į vandenį nuleisti šiose vietose:

a)      Klaipėdoje, Pilies uoste.

b)      Karklės kaime ir Nemirsetos gyvenvietėje.

c)      Šventosios valstybiniame jūrų uoste.

 

Šią tinklalapio dalį prižiūri:

Pramoginės laivybos skyrius, tel. (+370 46) 469 675

Informaciją atnaujino: , Informacinių technologijų skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-12-08 11:46
 

Korupcijos prevencijos linija 8 687 45533

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė8541073
Šiandien123
Dabar naršo11
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema