Navigaciniai įspėjimai ir Pranešimai jūrininkams

Spausdinti


 

Navigaciniai įspėjimai – šiame interneto svetainės puslapyje skelbiama jūrininkams svarbi informacija apie laivybos saugumą Baltijos jūros Lietuvos vandenyse ir uostuose. Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Hidrografijos ir laivų eismo stebėsenos skyrius (HLESS) iš įvairių šaltinių gautą informaciją apie navigacinę padėtį patikrina ir išplatina per NAVTEX tarnybą, paskelbia LTSA interneto svetainėje ir išsiunčia suinteresuotoms institucijoms elektroniniu paštu ar faksu. Navigaciniai įspėjimai yra laikino pobūdžio ir galioja iki jų atšaukimo arba juose esančios informacijos perkėlimo į pranešimus jūrininkams.

Pranešimai jūrininkams – šiame interneto puslapyje skelbiami HLESS paruošti biuleteniai „Pranešimai jūrininkams“, kurie leidžiami kartą per ketvirtį. Biuletenį sudaro trys pagrindiniai skyriai: Bendra informacija, Jūrlapių korektūra ir Navigacinių leidinių korektūra. Į pirmą skyrių yra sudėti navigaciniai pranešimai, kurie paruošti pagal skelbtus navigacinius įspėjimus per praėjusį ketvirtį. Į antrą skyrių patenka navigaciniai pranešimai, kuriais remiantis atliekama jūrlapių korektūra. Į paskutinį skyrių yra sudedami navigaciniai pranešimai, kurių pagrindu atliekama navigacinių leidinių, pvz. „Lietuvos navigaciniai ženklai ir šviesos“, korektūra. Biuletenis baigiamas „Navigacine žinia“, kuria prašoma pranešti HLESS apie pastebėtas kliūtis laivybai ir navigacinių ženklų gedimus. Be šių skyrių pirmajame metų biuletenyje pateikiamas sąrašas liekančių galioti laikinų (T) pranešimų jūrininkams, o paskutiniame – sąrašas jūrlapių, kuriuos reikia koreguoti pagal skelbtus per metus pranešimus jūrininkams.

Kiekvienais metais yra skelbiamas metinis pranešimas jūrininkams „Laivybos sąlygos“ su informacija, galinčia padėti jūrininkams nelaimės atveju, ieškant prieglobsčio uoste, apie uosto Laivų eismo tarnybos, locmanų ir kitų institucijų, su kuriomis laivams tenka bendrauti, kontaktus bei jų pasikeitimus.


Navigacinai įspėjimai (NĮ) »

Pranešimai jūrininkams (PJ) »Informaciją atnaujino: , Hidrografijos ir navigacinių įrenginių skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-10-23 09:19
 

Korupcijos prevencijos linija 8 687 45533

Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstaigos kodas - 188781973.
J. Janonio g. 24, 92251 Klaipėda. Tel. (370 46) 469 602, faks. (370 46) 469 600,
msa@msa.lt © Biudžetinė įstaiga Lietuvos saugios laivybos administracija.
Viso apsilankė8541055
Šiandien105
Dabar naršo12
 
Sprendimas: Fresh Media      Naudojama EasyWeb 3 sistema